Program Procell

Programy komputerowe do wag i siłomierzy

Moderatorzy: grzegorz.kosecki, m.maliszewski

Program Procell

Postprzez Marcin Janicki » 09 Cze 2010, 12:28

W temacie tym poruszane będą zagadnienia związane z programem Procell.
Marcin Janicki
 
Posty: 25
Rejestracja: 12 Mar 2010, 10:53

wysyłanie wyników do programu OpenOffice

Postprzez Marcin Janicki » 11 Cze 2010, 16:02

Pytanie: Czy program Procell umożliwia wysyłanie wyników z wagi do arkusza kalkulacyjnego Openoffice Calc czy tylko do MS Excell? Czy ważenia będą zapisywane w kolejnych wierszach czy kolumnach?

Odpowiedź: Procell umożliwia przesyłanie wyników do dowolnej aplikacji działającej pod Windows, w miejsce gdzie aktualnie znajduje się kursor. Nie ma więc znaczenia czy będzie to OpenOffice, MS Office czy zupełnie inna, specjalistyczna aplikacja. Oprócz wyników ważeń mogą być wysyłane inne pola m.in. kolejne numery i czasy poszczególnych ważeń. Wysyłane pola mogą być oddzielone lub zakończone wybranymi znakami np. oddzielone znakami tabulacji a zakończone znakiem Enter, co przy wysłaniu do arkusza kalkulacyjnego lub edytora tekstu będzie powodowało wyświetlenie wyników ważenia w kolejnych wierszach, a pola poszczególnych wyników (np. numer pomiaru, czas i wartość) będą umieszczane zawsze w tych samych kolumnach. Znaki oddzielające i kończące mogą być standardowymi znakami (znak tabulacji, średnik i Enter) lub sekwencjami znaków, również specjalnych, takich jak F1 czy strzałka w prawo. Wybór znaku standardowego odbywa się przez proste zaznaczenie go na liście, natomiast definiowanie sekwencji wysyłanych znaków dostępne jest po zaznaczeniu Opcji zaawansowanych w zakładce Format przy tworzeniu skryptu przetwarzania danych.
Marcin Janicki
 
Posty: 25
Rejestracja: 12 Mar 2010, 10:53

Re: Program Procell

Postprzez Gość » 13 Paź 2010, 13:36

Jak podłaczyc program Procell przez łącze USB ?
Mam gniazdo usb i rs232 na wadze BTA210D i nie moge nawiazac połaczenia..streowniki dołaczone na płycie zainstalowane (chyba)
Czy mozna opisac krok po kroku sposób połaczenia i instalacji wagi z laptopem (komputerem).
Gość
 

Re: Program Procell

Postprzez Marcin Janicki » 17 Lut 2011, 16:15

Aby skomunikować program Procell i wagę przez złącze USB należy:
1. Zainstalować sterowniki z płyty CD dołączonej do wagi. Wówczas zostanie utworzony wirtualny port COM - numer portu można sprawdzić w Menadżerze urządzeń Windows w grupie Porty (COM i LPT).
2. Podłączyć wagę do komputera przewodem USB i włączyć zasilanie wagi.
3. Jeśli przy poprzednim uruchomieniu Procell komunikacja z wagą nie została nawiązana przy następnym uruchomieniu program przeszukuje automatycznie porty COM (jeśli taki rodzaj komunikacji został wybrany) do numeru podanego jako "Max nr portu". Jeśli wirtualny port COM ma numer nie większy niż max to program powinien skomunikować się z wagą., w przeciwnym przypadku można wpisać większy numer max portu i powtórzyć wyszukiwanie.
4. Jeśli na wadze ustawiona jest inna prędkość portu szeregowego niż 4800bps lub 9600bps to należy ją zmienić na jedną ze wspomnianych lub po nieudanej próbie wyszukiwania w zakładce Komunikacja Procell'a można wybrać ręcznie odpowiedni numer portu i jego prędkość, a następnie otworzyć port.
Marcin Janicki
 
Posty: 25
Rejestracja: 12 Mar 2010, 10:53

Re: Program Procell

Postprzez dżon » 28 Lip 2011, 10:52

Testowałem program Procell 0.5 z wagą B i programem MS Word. W wadze mam funkcję do kontroli towarów paczkowanych, która wysyła mi raport do Worda. Tylko że jest problem bo okno dokumentu Word zostaje podzielone na dwa okna, jedno nad drugim. Po wyłączeniu podziału pierwsze pół raportu jest niżej niż drugie pół - przerywa na słowie LICZNOŚĆ: Ć ...(drugie pół raportu) ... LICZNO ..(pierwsze pół raportu). Czemu tak się dzieje?
dżon
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 Lut 2011, 15:37

Re: Program Procell

Postprzez Marcin Janicki » 28 Lip 2011, 11:10

W Wordzie do opcji podziału strony przypisany jest domyślnie skrót Ctrl+Alt+S - przy przesyłaniu litery Ś ta właśnie kombinacja zostaje wywołana, dlatego litera Ś nie jest wyświetlana.
Najprostszym rozwiązaniem problemu będzie wyłączenie skrótu Ctrl+Alt+S. W Wordzie 2003 dokonuje się tego wybierając z górnego menu Narzędzia opcję Dostosuj.... W oknie Dostosowywania wybieramy przycisk Klawiatura..., w wyświetlonym oknie znajdujemy kategorię Okno i Pomoc oraz polecenie DocSplit i klikamy na nie. Zaznaczamy skrót wyświetlony w polu Bieżące klawisze dla wybranego polecenia DocSplit i klikamy Usuń. Po zamknięciu okienek Dostosowywania nie będzie już problemów z dzieleniem okna dokumentu.
Marcin Janicki
 
Posty: 25
Rejestracja: 12 Mar 2010, 10:53


Wróć do Programy komputerowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron