Strona 1 z 1

Program TP do kontroli towarów paczkowanych

PostWysłany: 21 Maj 2010, 08:48
przez Marcin Janicki
Temat ten zawiera pytania i wyjaśnienia dotyczące działania programu TP oraz Viewer.

Wznawianie kontroli

PostWysłany: 21 Maj 2010, 08:54
przez Marcin Janicki
Pytanie: Czy po przerwaniu działania programu (np. po wyłączeniu komputera na skutek zaniku zasilania lub zamknięciu przez Menadżera zadań Windows) można wznowić nie zakończone kontrole?

Odpowiedź: Tak. Po przerwaniu pracy i ponownym uruchomieniu programu TP trwające kontrole będą widoczne w zakładce kontrole w oknie Edycji baz danych ze statusem "w toku" (w kolumnie Wynik będzie wartość 0). Taką kontrolę (o ile nie jest ona rzeczywiście wykonywana) można przerwać zaznaczając ją w tabeli i wybierając przycisk "Zakończ ręcznie". Wówczas wynik kontroli zmieni wartość na 9 - "przerwany". Przerwane kontrole można wznowić (od momentu, w którym zostały przerwane), jeśli w oknie Konfiguracji na liście opcji zaznaczona jest opcja "waga - wznawianie kontroli (Wznów)". Aby wznowić kontrolę należy na wadze przypisanej do tej samej linii, na której kontrola została przerwana, wybrać ten sam kod towaru i nacisnąć przycisk F5/Start. Jeśli przerwana kontrola wskazanego towaru na tej samej linii zostanie znaleziona na wadze pojawi się komunikat o możliwości jej wznowienia. Jeśli przerwana kontrola nie zostanie znaleziona program rozpocznie nową kontrolę.

Eksport produktów do Excela

PostWysłany: 21 Maj 2010, 09:02
przez Marcin Janicki
Pytanie: Czy można wyeksportować produkty do pliku Excel?

Odpowiedź: Program TP oraz Viewer nie mają bezpośrednio takiej możliwości, ale operacja taka jest możliwa przy wykorzystaniu narzędzi do administracji bazą danych.W przypadku bazy danych MySQL należy skorzystać z narzędzia MySQL Query Browser. Po pomyślnym zalogowaniu się do tego programu po prawej stronie pojawią się nazwy dostępnych baz danych (Schemata). Należy wybrać tą samą nazwę, która wpisana jest w programie TP w oknie Konfiguracja, w zakładce Baza danych (domyślnie tpdb). Po rozwinięciu nazwy bazy w MySQL Query Browser pojawią się nazwy tabel. Należy wybrać tabelę products i kliknąć na nią dwa razy podwójnie lewym przyciskiem myszy. Wówczas pojawią się wpisy w formie tabelki. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu wyświetlonej tabelki, należy wybrać opcję Eksportuj wynik a następnie Eksportuj jako plik Excel... . W ten sam sposób można eksportować pozostałe tabele bazy danych m.in operatorów (operators), linii (scalelines) lub kontrolerów (controllers).

Zmiana ustawień podłączenia wagi

PostWysłany: 09 Cze 2010, 12:16
przez Marcin Janicki
Pytanie: Nie mogę zmienić ustawień portu szeregowego w programie TP - odpowiednie pola są szare i niedostępne. W jaki sposób można zmienić te ustawienia.
Odpowiedź: Gdy port komunikacyjny (szeregowy lub Ethernet) jest otwarty, ustawienia portu w oknie Konfiguracja programu są zablokowane przed dokonywaniem zmian. Ustawienia można zmienić dopiero po zamknięciu portu (przycisk Zamknij port u góry głównego okna programu) i ponownym wejściu do okna konfiguracji.

Re: Program TP do kontroli towarów paczkowanych

PostWysłany: 09 Gru 2011, 09:25
przez dżon
Witam. Mam problem z kontrolami. Co jakiś czas waga wysyła złą masę, która dyskwalifikuje kontrolę. Dzieje się tak chyba jak pracownik położy puste opakowanie na wadze lub za szybko nakłada i zdejmuje towar. Jeśli pracownik zauważy, że ostanie ważenie było złe może je cofnąć, ale jak przegapi to kontrola jest negatywna, a partia nie dopuszczona. Czy można jakoś uniknąć przyjmowania tych przypadkowych ważeń?

Re: Program TP do kontroli towarów paczkowanych

PostWysłany: 09 Gru 2011, 11:01
przez Marcin Janicki
Witam. Jeśli nie usunie się złej próbki zaraz po jej zważeniu później nie można nic z nią zrobić.
Można się przed tym zabezpieczyć zaznaczając we właściwościach produktu opcję nie dodawania ważeń poniżej minimum. Minimum określa się jako masę brutto w polu Minimalna grupy Wartości progowe BRUTTO.
Należy pamiętać że opcja ta powinna być wykorzystywana do wykrywania grubych błędów (np. wysłanie masy opakowania zamiast towaru) lub do selekcji towarów podczas kontroli pełnej (złe próbki są usuwane z partii).